Spread the love

Seibold, Fabienne

KobietyREACH Niemcy
John Deere GmbH & Co. KG
Kaiserslautern, Niemcy

Fabienne Seibold, inżynier agronom, jest zatrudniona w firmie John Deere, największym europejskim i światowym producencie sprzętu rolniczego oraz wiodącym producencie maszyn leśnych i budowlanych. Jako inżynier ds. rozwoju, Fabienne kieruje wszystkimi finansowanymi ze środków publicznych działaniami badawczo-rozwojowymi w strefie UE (z wyjątkiem Niemiec) oraz zewnętrznymi relacjami technologicznymi, z głównym naciskiem na zrównoważony rozwój i produkcję. Jest także niemiecką ambasadorką Stowarzyszenia Kobiet Inżynierów (SWE) i przewodniczącą John Deere Women Network w Niemczech

Löbbe, prof. dr Sabine

profesor ekonomii energii i rynków energii | właściciel Löbbe Consulting
Szkoła Reutlingen
Reutlingen, Niemcy

Podczas studiów na kierunku zarządzanie biznesem w 1988 roku w Saarbrücken byłem odpowiedzialny za pozyskiwanie i zarządzanie projektami w ramach inicjatywy studenckiej obejmującymi zagadnienia marketingowe. Współpracowaliśmy z lokalnym przedsiębiorstwem użyteczności publicznej, Prognos i Wuppertal Institute nad projektem, którego celem było opracowanie koncepcji pozycjonowania miejskiego zakładu użyteczności publicznej w Bremie w północnych Niemczech jako dostawcy usług energetycznych. Motywacją inicjatora, Senatu Bremy, było opracowanie odpowiedzi w sprawie awarii jądrowej w Czarnobylu w 1987 roku. Naszym zadaniem było opracowanie koncepcji marketingowej dla tego przedsiębiorstwa. To było wtedy dość wyjątkowe.

To ryzykowne podejście sprawiło, że nawiązałem kontakt z branżą energetyczną. Później rozpocząłem pracę w regionalnym przedsiębiorstwie użyteczności publicznej i napisałem doktorat na temat strategii marketingowych dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

W ciągu ostatnich 30 lat towarzyszyłem wielu przedsiębiorstwom użyteczności publicznej oraz powiązanym firmom i stowarzyszeniom w opracowywaniu i wdrażaniu strategii, modeli biznesowych oraz w realizacji zmian. Pracowałem jako dyrektor generalny w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej oraz konsultant. Od trzech lat lubię uczyć, badać i konsultować.

Co mnie motywuje do dziś: Rozwój strategii i modelu biznesowego w energetyce to „zmiana” i „kształtowanie przyszłości” w złożonym środowisku.

Wulff, Amelia

Wykonawczy Lider Strategicznego Wzrostu
Energia odnawialna GE
Boulogne Billancourt, Francja

Amelie Wulff jest Globalnym Strategicznym Liderem Wzrostu GE Energii Odnawialnej z siedzibą w Paryżu we Francji. W swojej roli Amelie kieruje myślą przewodnią, strategicznymi planami i inicjatywami dla biznesu GE Renewables. Dostrzega portfel technologii wielofunkcyjnych i aktywów wytwórczych i poszukuje nowych rynków i modeli biznesowych na całym świecie.

Przed dołączeniem do Amelie spędziła 2 lata jako Dyrektor Zarządzający – Project Finance – dla rynków międzynarodowych w Current, powered by GE. Current, wspierany przez GE, aktywuje i prowadzi przejście do ekosystemu XXI wieku, pomagając firmom na nowo zdefiniować sposób, w jaki korzystają z energii i technologii przetwarzania danych.

Przed przejściem do Current spędziła 10 lat w GE Capital pracując w wielu firmach GE w całej Europie. Karierę zawodową rozpoczęła w 2003 roku w Industrie-und Kreditbank w Niemczech pracując w dziale Finansowania Strukturalnego obejmującego od strony ryzyka międzynarodowe biura IKB. W 2006 roku Amelie dołączyła do GE Capital w środkowoeuropejskim oddziale Healthcare Finance. W latach 2011-2015 pracowała w GE Corporate Leadership Staff, a od 2014 do 2016 roku Amelie kierowała wszystkimi działaniami handlowymi i biznesowymi dla GE Capital International w regionie EMEA w jednostce Healthcare Finance z siedzibą w Londynie.

Amelie posiada tytuł MBA University of Utrecht oraz licencjat w ekonomii z Boston College.

Amelie zasiada w zarządzie Evangelische Krankenhaus Duesseldorf i jest doradcą zarówno urządzenia medycznego, jak i start-upu IT z siedzibą w Niemczech

Faust, Ewa

Inżynier Projektu
enolcon gmbh
Bietigheim-Bissingen, Niemcy
Mając na celu przyczynienie się do zrównoważonej przyszłości, studiowałem licencjat. Energetyka Odnawialna i mgr inż. Technologie energetyczne na Uniwersytecie w Stuttgarcie. Badania te dały mi doskonałe zrozumienie szerokich możliwych obszarów zastosowań energii odnawialnej i ich znaczenia dla naszego przyszłego zaopatrzenia w energię i zrównoważonego społeczeństwa. Podczas studiów magisterskich skoncentrowałem się na systemach energii cieplnej i wykonałem projekt badawczy w UTFSM w Valparaíso Chile w dziedzinie wytwarzania ciepła procesowego za pomocą skoncentrowanej energii słonecznej w chilijskim przemyśle. W 2015 roku odbyłem staż w enolcon. W tym okresie wspierałem projekt końcowy, budowę i uruchomienie demonstracyjnej instalacji ORCTES wysokotemperaturowego systemu magazynowania energii cieplnej opracowanego przez firmę enolcon. W tej demonstracyjnej instalacji system magazynowania jest połączony z organicznym cyklem Rankine’a (ORC), dzięki czemu energia elektryczna może być wytwarzana podczas rozładowywania systemu magazynowania za pośrednictwem ORC. W swojej pracy magisterskiej opracowałem model przepływu do przewidywania rozkładu temperatury w warstwach magazynowych tej instalacji demonstracyjnej w różnych warunkach operacyjnych