Spread the love

Pracujesz w sektorze energetycznym? Masz nadzieję na pracę w sektorze energetycznym po ukończeniu edukacji? Czy chcesz zainspirować innych do dołączenia do Ciebie?

Europejska Sieć Kobiet na rzecz Innowacyjnych Rozwiązań Energetycznych (Sieć Women4Energy) chciałaby dowiedzieć się więcej o Tobie i Twoich doświadczeniach jako badaczki / studentki / przedsiębiorcy w sektorze energetycznym. Chcielibyśmy stworzyć portfolio pionierskich i inspirujących postaci do zaprezentowania studentom i uczennicom, pomagając im w wyborze kariery, pokazując prawdziwe wrażenia z Twojej kariery w sektorze energetycznym i możliwości, jakie oferuje ta dziedzina.

Opowiedz nam o tym, czym się zajmujesz, jak zdecydowałeś się na tę dziedzinę i jakie są Twoje oczekiwania na przyszłość. Opowiadając nam swoją historię, będziemy mogli pokazać innym Twoje doświadczenie i pomóc zainteresować inne kobiety dołączeniem do sektora.

Prześlij nam swoje cyfrowe zdjęcie. Wybierz między zdjęciem portretowym a zdjęciem, które daje wrażenie tego, co robisz w swoim zawodzie.

Floriana Abedi

Inżynier ds. Energii i Środowiska
Solar Learning e.V.
Boblingen, Niemcy
Floriana Abedi

Floriane jest inżynierem ds. energii i środowiska z pasją do produkcji czystej energii i tematów związanych z efektywnością energetyczną. Do swoich projektów podchodzi holistycznie, biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe i społeczne, aby opracować uczciwe i solidne projekty produkcji energii.

Wspólnie z partnerami założyła w 2017 roku NGO solar learning e.V. Organizacja ma na celu przekazywanie wiedzy z zakresu energii słonecznej społecznościom ubogim lub pozbawionym dostępu do energii oraz wzmacnianie ich. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania społeczności bez spalania paliw kopalnych. Przeskok energetyczny do zdecentralizowanych systemów energii odnawialnej jest możliwy zwłaszcza w regionach, w których do produkcji światła lub elektryczności wykorzystuje się naftę lub węgiel. Jako centralny element projektów, sama społeczność jest aktorem zmiany: bierze udział w projektowaniu projektu, podczas wdrażania jest szkolona w zakresie instalacji systemu, a później sama utrzymuje system.

W Niemczech Floriane koncentruje się na sektorze zarządzania energią. Od 2016 roku prowadzi europejski projekt pilotażowy „Gebündeltes Energiemanagement” w Agencji Energetycznej Böblingen, którego celem jest integracja systemów zarządzania energią w gminach. Wcześniej pracowała jako konsultant w zakresie zrównoważonego budownictwa, a później w HVAC Ukończyła studia w Ecole Polytechnique Féminine w Sceaux pod Paryżem, a pracę magisterską z zakresu symulacji elektrowni geotermalnych na Fraunhofer ISE we Freiburgu w Niemczech.

Aby zmotywować kobiety chcące działać w energetyce dodaje: szanuj zasady wystarczalności energetycznej, uwzględniaj wszystkie etapy cyklu życia systemu, pracuj z pasją i nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną: stworzysz pozytywny wpływ!

Anika Nicolaas Rozważa

Zrównoważony rozwój i innowacje
IKEM (Instytut Ochrony Klimatu, Energii i Mobilności)
Berlin, Niemcy

Jako lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i innowacji w IKEM, Anika zarządza od kwietnia 2018 r. międzynarodowym zespołem ośmiu multidyscyplinarnych badaczy i innowatorów. Ona i jej koledzy pracują nad innowacyjnymi formatami komunikacji i transferem wiedzy, aby wszyscy zaangażowali się w transformację energetyczną. Wśród ich projektów są takie, jak zaangażowanie i komunikacja w transformacji energetycznej (np. „Kolorowanka Transformacji Energetycznej”), sieci ekspertów energetycznych (takie jak „Akademia IKEA: Energia i Klimat”), morska energetyka wiatrowa i sieci kratowe (Baltic Sea Ventures, Baltic projekt InteGrid), równość płci (EQT: zestaw narzędzi do równości płci dla pracujących kobiet i przyjaciół) i wiele innych.